Príďte si osobne vyskúšať a nechať poradiť s výberom trenažérov, posilňovacích strojov či fitness doplnkov na domáce cvičenie. Naši odborní poradcovia vám radi všetko vysvetlia na najväčšej pobočke v Bratislave.

Čo bolo k videniu na ISPO 2018

12. 02. 2018

ISPO 2018V Mníchove v období 28 – 31. 1. 2018 prebiehal svetový odborný veľtrh športových potrieb a športovej módy ISPO MUNICH 2018. Veľtrhu sa zúčastnilo vyše 2 730 vystavovateľov z 50 krajín, aby predstavili svoje novinky pre nadchádzajúcu sezónu. My sme samozrejme boli, tak ako každý rok, pri tom a bolo naozaj na čo pozerať! Viac ako 84 000 návštevníkov len podčiarkuje celosvetový význam tohto podujatia.

 

Vyberali sme pre vás do sortimentu tie najväčšie novinky a hity sezóny, ktoré by vám mohli byť v nasledujúcom roku sympatické. A tiež sme sa sami zase niečomu priučili, aby sme držali krok so svetovými trendmi. K videniu boli všetky veľké značky ako je Tunturi, Finnlo, Housefit a predovšetkým aj samostatná prezentácia amerických značiek Proform a Nordictrack!

Tieto značky ponúkali samostatnú prezentáciu zameranú na najnovšie trendy ako v mechanike trenažérov, tak aj nové softvérové technológie pre väčšiu popularizáciu domáceho cvičenia.

Absolvovali sme takmer všetky dni a prešli všetky stánky z oblasti fitness. Rovnako ako našim zákazníkom odporúčame vybrané stroje osobne vyskúšať na našej predajni, tak aj my sa snažíme získať čo najviac skúseností s fitness vybavením „na vlastnej koži“. Jednoducho urobiť si čo najlepší úsudok o nových trenažéroch aj o zázemí samotných značiek, ktoré nie vždy môžu byť adekvátne tomu, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vďaka vlastnej skúsenosti s fitness vybavením môžeme praktické rady následne prenášať našim zákazníkom, pomáhať im vyberať kvalitné a overené značky, prípadne ich upozorniť na niektoré nedostatky.

 

 

 

 

tunturi crossfit

 

K videniu bolo vidieť širokú škálu silových konštrukcií. Veľmi vydarene vyzerá napr. silový rad fínskej značky Tunturi, ktorá sa zamerala predovšetkým na crossfit – súlade s dnešnými trendmi. Tento šport a jemu podobné sú v posledných rokoch viac a viac populárne. V tomto prípade tu boli predovšetkým vidieť masívne konštrukcie s multiúchopovými hrazdami pre ťažký silový tréning, možnosti pripojenia expanderov, rad adaptérov a ďalších „vychytávok“.

Ďalej samozrejme doplnkový fitness sortiment v podobe medicinbalov, posilňovacích vakov, debien a iných cvičením pomôcok.

 

 

 

 nordictrack

 

Značky Nordictrack a Proform zase přišly s novinkami na poli cardio trenažérů a s inovací jejich populární tréninkové aplikace iFIT. Ako je už u týchto amerických značiek tradíciou, prichádza vždy v pravidelných intervaloch s inováciami, ktoré sú zamerané ako na kvalitnú mechaniku, tak aj na užívateľsky pohodlný a zábavný tréning prostredníctvom programovej ponuky s dôrazom na interaktivitu stroja a cvičenia pomocou tréningových videí. My sami sme si vyskúšali niekoľko bežeckých trenažérov, rotopédov a dokonca aj jeden unikátny stroj zameraný na silovú vytrvalosť NordicTrack Fusion CST.

 

 

NordicTrack Fusion CST

 

 

 

 

NordicTrack Fusion CST nás zaujal svojou jednoduchosťou a futuristickým dizajnom. Nezaberá prakticky žiadny priestor oproti klasickým posilňovacím trenažérom a jeho používanie je veľmi zábavné a prirodzené. V prvom rade sa treba vyhnúť omylu, že je tento trenažér určený pre "posilňovanie bicepsov". Ide o posilňovací trenažér, ktorý je zameraný na komplexnú silu a vytrvalosť. Stroj je riadený cez váš tablet a aplikáciu iFIT. Kombinuje silové prvky tréningu s vytrvalostnými, navyše v neprebernej možnosti pohybov. Vďaka spojeniu stroja s aplikáciou iFIT sa môžete nechať viesť vlastným osobným trénerom s inštruktážou či trénovať v rámci skupinových cvičení.

Aby ste mali vôľu pre pravidelný tréning musí vás to tiež baviť a to tento trenažér a predovšetkým tréningové aplikácie ponúkajú.

 

 

 

 

 

 

 

ispo 2018

Avšak bezkonkurenčne najväčšou zaujímavosťou pre nás bolo prepojenie športových trenažérov s virtuálnou realitou. Ešte nedávno by sa to zdalo nemysliteľné, ale teraz je vidieť, že je tento trend už takmer na dohľad a úplne reálny!

Vystavené trenažéry boli samozrejme zatiaľ iba prototypy, ktoré ešte nejaký čas nebudú bohužiaľ dostupné, ale pri trénovaní na nich sa cítite zase ako by vám bolo 15 rokov. Trenažéry a pohyb na nich vás vtiahnu do úplne iného sveta formou 3D okuliarov a pohyb dostáva úplne nový rozmer. Športujete a pri tom sa vlastne hráte.

V tom je vlastne všetko tajomstvo moderného fitness. Väčšina ľudí sa bojí, že tréning je len samá drina a odriekanie, ale s modernou technológiou to tak už byť nemusí. Preto nás baví neustále spoznávať nové veci v tomto dynamicky sa vyvíjajúcom odbore.

 

 

V nadchádzajúcej sezóne sa tak určite máme na čo tešiť!

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť