Príďte si osobne vyskúšať a nechať poradiť s výberom trenažérov, posilňovacích strojov či fitness doplnkov na domáce cvičenie. Naši odborní poradcovia vám radi všetko vysvetlia na najväčšej pobočke v Bratislave.

Kúpa stola na stolný tenis - ako si vybrať?

18. 03. 2024

Ako si vybrať stôl na stolný tenis? Podľa čoho zvoliť a na čo si dať pozor? Poďme sa spoločne poradiť a vybrať ten správny.

Vnútorné, alebo vonkajšie?

Ako prvé by ste sa pri kúpe stola mali rozhodnúť, či chcete kupovať stôl von alebo do interiéru. Vonkajšie (outdoorové) stoly sú odolné slnku a vlhku, naopak pokiaľ chcete hrať hlavne vo vnútri (napríklad v garáži) a stôl vytiahnuť na záhradu iba párkrát za rok, zvolili by sme stôl vnútorný. Vnútorné stoly sú určené pre miestnosti vykurované a bez zvýšenej vlhkosti a nie je možné ich vystavovať slnečnému žiareniu ani dažďu.

Zamerajte sa na hraciu dosku

Štandardne majú pingpongové stoly presne dané rozmery podľa platných pravidiel stolného tenisu. Líšia sa hlavne v použitom materiáli. Pri vnútorných stoloch je používaná doska buď na báze lacnejšej drevotriesky, alebo špeciálne tlakovo vrstveného kompozitu, ktorý je odolnejší. Pri vonkajších stoloch sa používa niekoľko typov dosiek, najčastejšie sú dosky na báze laminátu. Dostačujúca hrúbka vnútorného stola by mala byť 16 mm, pri vonkajších v rozmedzí 4–6 mm.

Rámová konštrukcia

Kvalita a masívnosť rámovej konštrukcie súvisí s cenou stola a má vplyv na jeho odolnosť a celkovú stabilitu. Všeobecne by sme odporučili investovať skôr do drahších modelov, ktoré majú rámy priečne spevnené a ktoré vydržia aj menej šetrné zaobchádzanie.

Skladací mechanizmus

Častou požiadavkou zákazníkov je možnosť zloženia stola a jeho ľahkého uskladnenia, ktoré nezaberá veľa miesta. Väčšina dostupných modelov dnes ponúka jednoduchý mechanizmus na sklopenie oboch dosiek. Okrem toho sú stoly často vybavené kolieskami, čo umožňuje ľahké premiestnenie stola na požadované miesto.

Čo ďalšie zaobstarať?

Dobrou investíciou môže byť aj ochranná plachta určená na ochranu stolov proti poveternostným vplyvom. Samozrejmosťou sú rakety a loptičky na hranie.

Zvolte si pingpongové stoly vhodné pre vaše tréningy alebo zápasy, či už ste začiatočníkom alebo skúseným hráčom v klube. Ponúkame široký výber vonkajších aj vnútorných pingpongových stolov pre hráčov rôznych úrovní.

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť