Príďte si osobne vyskúšať a nechať poradiť s výberom trenažérov, posilňovacích strojov či fitness doplnkov na domáce cvičenie. Naši odborní poradcovia vám radi všetko vysvetlia na najväčšej pobočke v Bratislave.

Novoročné predsavzatie! Ako naňho?

01. 01. 2019

Tiež patríte medzi väčšinu ľudí, ktorí si dávajú novoročné predsavzatia?

Vedeli ste, že medzi najčastejšie, patrí chudnutie, zdravý životný štýl a zvyšovanie fyzickej kondície?

Koniec roka je pre veľkú časť z nás časom bilancovania nad tým, čo bolo a zároveň časom, keď nastavujeme nápravné opatrenia do toho ďalšieho, tak aby sme sa v živote posunuli správnym smerom. Nie je pre Vás určite prekvapením, že medzi 5 najčastejších predsavzatí patria aj ciele týkajúce sa zdravého životného štýlu a to „schudnúť“ či „zvyšovať svoju fyzickú kondíciu“.

Ako ale docieliť to, aby sa predzvzatie nestalo iba jednou návštevou posilňovne a výsledok bol trvalý?

 

 

 

Bez názvu_1

 

Chudnutie a zvyšovanie fyzickej kondície ide ruka v ruke, takže ich možno všeobecne spojiť, napr. tak, že sa chceme v Novom roku "viac hýbať". Pravidelným pohybom spolu so správnym jedálničkom totiž docielime to, že ciele splníme, len to chce kvapku vytrvalosti, odhodlanosti a byť na seba tak trochu prísny – aspoň zo začiatku. Naša doterajšia skúsenosť je taká, že u mnohých ľudí s takými cieľmi už na konci januára zvíťazí pohodlnosť nad odhlodláním, často si práve neuvedomujeme, že najväčšou prekážkou sme my sami a ako najčastejšia výhovorka je „nemám čas“. Ruku na srdce, 3x týždenne 1 hodinu nájdeme každý, navyše, vďaka domácim trenažérom, môžeme cvičiť aj počas niektorých našich obvyklých činností bez toho, aby sme museli opustiť náš dom či byt a zložito za pohybom napríklad dochádzať alebo čakať na vľúdne počasie, ktorého je v týchto mesiacoch pramálo.

Radi by sme Vám ukázali, že domáce trenažéry, či už ide o rotopédy, bežecké pásy, velmi obľúbené eliptické trenažéry alebo veslá, sa za posledných niekoľko rokov výrazne posunuli a že takýto tréning doma nemusí byť len nekonečná monotónna drina.

 

Kvalitný tréning, zábava a interaktivita bez ohľadu na to, aké je za oknami počasie...

Výrobcovia trenažérov veľmi často investujú čas a peniaze do vývoja tréningových aplikácií, ktoré posunuli domáci tréning do roviny zábavy a interaktivity. Dnes už je štandard, že sa ráno pred prácou môžete prebehnúť kdekoľvek na svete a s kýmkoľvek na svete a to z pohodlia Vašej obývačky. Trenažéry dokonca vedia upraviť aj aktuálnu záťaž podľa trasy, ktorú práve "bežíte". V praxi to znamená, že nielen že na obrazovke vidíte Váš beh do kopca napr. v uliciach San Francisca, ale rad modelov upraví aj sklon sedla či sklon bežeckej plochy, aby pocit z behu/šliapania bol čo najviac autentický.

Ďalším dôvodom prečo neprestať v plnení nášho vytúženého cieľa môže byť možnosť zdieľania výsledkov s priateľmi či s kýmkoľvek na svete. Je dokázané, že pokiaľ na cieľ nie sme sami a máme možnosť porovnania či priamo súťaženia na tratiach alebo toho, kto za týždeň dosiahne väčší pokrok, je ďaleko väčšia pravdepodobnosť, že z našej cesty neuheneme ak cieľu dôjdeme. Navyše ak sa nám podarí pár mesiacov pravidelne cvičiť, verte, že sa do budúcna bez tejto časti dňa jednoducho nezaobídeme, pohyb sa stane našou "drogou".

Tréningový počítač, jeho nahrané programy a interaktívne aplikácie v telefónoch a tabletoch sú skutočnou revolúciou v cvičení a vyššie uvedené informácie sú veľmi malou ochutnávkou toho, čo všetko vie. Na našom e-shope sa môžete o jednotlivých aplikáciách a strojoch dozvedieť viac (tréningové aplikácie), rovnako tak si aj prečítať ako na výber správneho trenažéra u našich nákupních poradcov.

Ak však patríte k ľuďom, ktorí sa radšej porozprávajú s odborníkom a nechajú si všetko ukázať a trenažér si pred obstaraním chcú najprv vyskúšať, využite k tomu naše showroomi v Liberci, Prahe a čoskoro (február 2019) aj v Brne. Nájdete tu viac ako 150 vystavených trenažérov všetkých renomovaných svetových značiek a hlavne našich odborníkov, ktorí Vám s výberom radi poradia.

 

Ďalšími pomocníkmi na dosiahnutie Vašich cieľov určite môžu byť športová výživa, osobné analyzátory a sporttestery.

 

Radi Vám s Vaším predsavzatím pomôžeme. Sme presvedčení o tom, že naše rady za 23 rokov skúseností v oblasti profi aj domáceho fitness, budú ďalším správnym krokom k Vášmu vytúženému cieľu na rok 2019.

Prajeme Vám pevné zdravie a spokojnosť v Novom roku, tak aby ste mali dobrý základ, pre Váš domáci tréning.

 

Váš FITHAM

 

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť