Príďte si osobne vyskúšať a nechať poradiť s výberom trenažérov, posilňovacích strojov či fitness doplnkov na domáce cvičenie. Naši odborní poradcovia vám radi všetko vysvetlia na najväčšej pobočke v Bratislave.

Už ste skúsili novú aplikáciu iFIT?

26. 07. 2018

 

Beh na bežeckom trenažéri sa postupne stáva neoddeliteľnou súčasťou prípravy aktívnych športovcov, ale aj bežnou aktivitou rekreačných bežcov. Prečo? Nespornou výhodnou je nezávislosť na počasí a dennej dobe, zároveň je aj často šetrnejší prístup ku kĺbom či odpadnutiu logistiky spojenej s behaním vonku. Na druhú stranu nie každého baví sa pri tréningu neustále pozerať „do steny“, čo je psychicky náročné predovšetkým ak ste fanúšikom dlhých behov.

 

Americká spoločnosť ICON Fitness prišla s riešením, ktoré ponúka prepojenie s virtuálnym svetom, vďaka ktorému už nebude trénovanie nuda! Aplikácia iFIT Vám ponúka behať kdekoľvek na svete a ešte oveľa viac! Môžete si zabehať vo Vašom okolí, alebo pokojne v New Yorku, či Ríme a pod. a to všetko v teple vášho domova!

A ako, že to celé funguje?...jednoducho. Navolíte si na vašom osobnom profile iFIT na www.ifit.com , prípadne priamo na Vašom tablete v samotnej aplikácii, vlastnú trasu. Na mape zvolíte štart z bodu A do cieľového bodu B a prípadne to doplníte bodmi, ktorými chcete bežať. Vytvoríte si tak úsek, na ktorom si môžete odtrénovať. Následne prepojíte Váš tablet s trenažérom cez systém bluetooth. Celkové nastavenie je otázkou pár minút a následne už nemusíte nič párovať, ale systém si sám spárované trenažéry už pamätá na ďalší tréning.

  

V priebehu tréningu tak máte možnosť behať v simulovanej voľnej prírode alebo v centre miest vo Vašom okolí alebo na druhom konci sveta. Simulácia je natoľko presná, že dokonca aj simuluje daný terén v reálnych podmienkach, takže trenažér samovoľne mení sklon. Nemusíte mať ale obavy, vždy si môžete jednoducho daný sklon, či rýchlosť regulovať podľa vašich potrieb.

 

 

Na rozdiel od iných aplikácií máte istotu 100% funkčnosti a kompatibility so všetkými trenažérmi americkej značky PROFORM a NORDICTRACK. Užívanie aplikácie je platené formou ročných licencií. Oproti aplikáciám, ktoré sú zadarmo, dochádza k pravidelným aktualizáciám, nahrávaniu noviniek, trás, aktualizácii firmvéru Vášho zariadenia atď. Podľa našich skúseností sú platené licencie jediným dlhodobo stabilným spôsobom plného využitia cvičebných trenažérov.

Vďaka histórii na Vašom osobnom profile môžete priebežne sledovať Vaše výsledky a pokrok. Máte k dispozícii tzv. virtuálny online denník Vašich tréningov, kde je možné vykonávať analýzy a sledovať štatistiky Vášho cvičenia. Prípadne sa tiež dá porovnávať a trénovať online s Vašimi kamarátmi či s ľuďmi celého sveta. Vrátane pravidelne vypisovaných súťaží na skutočných trasách v rôznych krajinách.

Okrem toho máte možnosť trénovať pod vedením trénera, ktorý Vám odporučí konkrétny tréningový plán či mapu a bude Vás dlhodobo viesť. Tiež sa môžete nechať inšpirovať zdravými receptami pre stravovanie na dosiahnutie Vašich cieľov. Pre presnejšie meranie a vašu orientáciu odporúčame zakúpiť aj bluetooth hrudný pás, ktorý s trenažérmi značky NORDICTRACK a PROFORM komunikuje a meria tepovú frekvenciu s presnosťou EKG.

 

ifit

Vďaka tejto pestrej ponuke sa stane Vaše trénovanie zábavou a prirodzene tak dosiahnete Vaše výsledky rýchlejšie a predovšetkým s väčšou chuťou. Budete sa na každý tréning tešiť, pretože zakaždým môže byť iný. Kľúčom k vytúženej postave nemusí byť len nekončiaci dril, ale aj dlhodobá stratégia, ktorú táto aplikácia vypracuje za Vás s istotou efektívneho a overeného prístupu mnohoročných skúseností svetových trénerov.

ICON Fitness prišla s riešením, ktoré opäť osvieži vaše tréningy a taktiež dodá poriadok a prehľadnosť Vašim výsledkom! Pretože kľúčom k vytúženej postave nie je len nekončiaci dril, ale aj dlhodobá stratégia, ktorú vám táto aplikácia vypracuje za vás s istotou efektívneho a overeného prístupu.

Aplikácia iFIT BLUETOOTH je robená iba pre tablety kvôli prehľadnosti displeja a komfortnému ovládaniu pri používaní trenažérov. Máte však možnosť používať cez Váš smartphone aplikáciu iFIT COACH, ktorá je kompatibilná s náramkom iFIT VUE a vďaka tomu môžete tak trénovať samostatne bez trenažéra a mať tak svoj denný režim pevne pod kontrolou!

 

Samotné ovládanie je veľmi intuitívne ako v tablete, tak aj vo Vašom počítači. Základom je vytvorený profil na stránkach www.ifit.com, kde uplatníte u nás zakúpené členstvo iFit membership. Následne si už "klasicky" ako napríklad pri facebooku a pod. zeditujete Váš profil a môžete sa plne vrhnúť do tvorby Vašich tréningových máp, či vytvárania tréningových plánov a rozvrhov. Členstvo iFIT membership je na 12 mesiacov.

 

Aplikácia iFIT je kompatibilná nielen s bežeckými trenažérmi, ale aj s ostatnými výrobkami amerických značiek NORDICTRACK a PROFORM. Máte možnosť ich tak naplno využiť aj na eliptických trenažéroch, rotopedoch, cyklotrenažéroch, stepperoch apod. 

 

Podrobnejšie informácie o tréningovej aplikácii iFIT nájdete TU! 


 

Tréningovú aplikáciu iFIT BLUETOOTH pre iOS a ANDROID tablety môžete stiahnuť priamo tu!

  

 

Tréningovú aplikáciu iFIT COACH pre iOS a ANDROID smartfóny môžete stiahnuť priamo tu!

  

 

ifit

 ifit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ifitifit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aplikácia iFit Bluetooth® je dostupná na tabletoch iOS a Android, ktoré majú nasledujúce špecifikácie:

iOS

iPad 3.generácia
iPad 4.generácia
IPAD mini
iPad Mini 2
iPad Mini 3
iPad Air
iPad Air 2
iPad Pro
Vyžaduje iOS 8.1+

 

Android

Android 5.1+
1GB Ram
250 MB voľného úložiska
WiFi 
Bluetooth 4.0+

Pri kúpe nového tabletu odporúčame zostať u overených značiek ako sú Apple, Samsung, LG, Nexus, Asus atď. Niektoré značky ako RCA, Dragon a Insignia nebývajú plne kompatibilné.

 

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť