Preskúmajte okolité cyklotrasy na elektrobicykloch na rok 2024, vydajte sa na výlet do prírody, alebo si zahrajte stolný tenis na záhrade. My sme na leto pripravení a vy?

Fitness veľtrh ISPO 2020 a aké boli tento rok novinky?

29. 01. 2020

ispo 2020

 

V Mníchove tento rok prebehol už tradične ďalší ročník najväčšieho veľtrhu fitness vybavenia a športu v Európe ISPO MUNICH 2020 a my sme museli byť samozrejme pri tom!

Veľtrhu sa zúčastnilo vyše 2 800 vystavovateľov z 50 krajín, aby predstavili svoje novinky pre nadchádzajúcu sezónu a celým veľtrhom prešlo cez 84 000 návštevníkov, čo len podčiarkuje celosvetový význam tohto podujatia.

 

Vždy je osviežujúce vidieť toľko nadšencov do fitness na jednom mieste a vidieť množstvo noviniek, ktoré posúvajú celý náš fitness a zdravý životný štýl zase o kus ďalej. V 18-tich doslova narvaných halách sme mohli vidieť všetky známe značky európskeho aj svetového fitness ako sú Tunturi, Finnlo, Housefit, Proform a Nordictrack a mnoho ďalších!

 

 

 

hammer bh fitness kettler

 

Veľmi nás potešila najmä populárna značka Tunturi, ktorá z roka na rok prináša rad noviniek ako medzi cardio trenažérmi, tak silovými strojmi a predovšetkým aj fitness doplnkami. O tom svedčil aj dominantne najväčší stánok, ktorý prezentoval množstvo týchto nových hitov do roku 2020.

Pokiaľ teda premýšľate o novom rotopede, bežeckom páse, posilňovacej lavici, prípadne sade nových masážnych valcov či odporových gumičiek, určite sledujte túto značku na našich stránkach, pretože nikto asi neponúka pestrejší sortiment ako práve spomínané holandské Tunturi s fínskymi koreňmi.

tunturi

 

Samozrejme, že sme narazili aj na rad "štýloviek", ktoré nás zaujali svojim unikátnym dizajnom a mechanickou funkčnosťou. Je pravda, že pri pohľade na uvedený červený rebelský rotopéd som automaticky zaspomínal skôr na film bezstarostná jazda než na fitness a pri pohľade na drevený bežecký trenažér som si hovoril, že je to krásna vec do obývačky, ale trochu by som sa bál opotrebenia či triesok, ale na prvý pohľad pastva pre oči.

....osobne som chcel navrhnúť pre našu firmu nižšie vyobrazený "business" rotopéd ako novú formu kancelárskych kresiel, ale 9 h sedieť na rotopede by bolo skôr za trest :-)))

Ďalej nás tiež veľmi prekvapila časom preverená a spoľahlivá značka fitness trenažérov Housefit, ktorá vždy disponovala jednoduchým a pritom elegantným dizajnom s našliapanými parametrami. Tohto roku tomu nebolo inak, ale medzi tradičnými trenažérmi z domácej rady ako je veľmi žiadaný model rotopédu Housefit Tiro 100 či eliptický trenažér Housefit Motio 80 bol navyše k videniu aj bežecký trenažér s úplne fantastickými parametrami (výkon motora 7 HP, bežecká plocha 55 cm x 155 cm) + vhodný aj do komerčnejšieho prostredia za skvelú cenu.

rebel rotoped business rotoped dřevěný běžecký trenažér

 

Ohľadom softvérov a inovácií tréningových aplikácií rozhodne vedie značka Nordictrack a Proform, ktoré využívajú populárnu tréningovú aplikáciu iFit.

Tieto značky majú medvedí podiel na popularizácii fitness a prínose inovácií ako po mechanickej, ergonomickej či softvérovej stránke. Konkrétne aplikácia iFit z roka na rok rastie a pokiaľ naozaj premýšľate v súčasnej dobe o nejakom trenažéri s tréningovou aplikáciou, tak určite odporúčam kombináciu Nordictrack/Proform + iFit app. (prípadne rád odporučím aplikáciu Kinomap k trenažérom značky Tunturi atď...ale o tom zas v inom článku :-) ).

Značka iFit skutočne z roka na rok prináša nové inovácie a stala sa lídrom v odbore tréningových aplikácií. Ak ste sa s touto aplikáciou ešte nestretli, tak určite odporúčam prečítať tento môj starší článok, případně mrknout na youtube video.

Prečo teda tak chválim tréningovú aplikáciu iFit? O tom sa rozpíšem v nadchádzajúcom článku, kde rád urobím prehľad o celkovej problematike tréningových aplikácií, ale teraz prezradím iba to, že ak vás zaujíma technika a chcete si vytvárať vlastné mapy, trénovať s trénerom a predovšetkým neriešiť konektivitu s tabletom a rozčuľovať sa kvôli technickým nedostatkom ako u mnohých iných aplikácií zadarmo, tak iFit je skrátka jasná voľba + môžete si na mesiac vyskúšať aplikáciu úplne ZADARMO a môžete ju využívať ako indoor, tak aj outdoor!

Na záver by som teda iba dodal, že sme sa naozaj snažili z našej návštevy ISPO 2020 vyťažiť maximum a urobiť si rovnako prínosnú skúsenosť ako keď našim zákazníkom odporúčame vybrané stroje a trenažéry osobne vyskúšať na našich predajniach.

Vďaka vlastnej skúsenosti s fitness vybavením môžeme praktické rady následne prenášať našim zákazníkom, pomáhať im vyberať kvalitné a overené značky, prípadne ich upozorniť na niektoré nedostatky.

fitness ufc fitness v dreve

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť