Príďte si osobne vyskúšať a nechať poradiť s výberom trenažérov, posilňovacích strojov či fitness doplnkov na domáce cvičenie. Naši odborní poradcovia vám radi všetko vysvetlia na jednej z našich pobočiek.

Multivitamín pre lepšie zdravie a posilnenie imunity

13. 11. 2023

Všetky potrebné živiny, ktoré potrebujete pre správne fungovanie ľudského tela, by mala za normálnych okolností poskytnúť dostatočne rozmanitá strava. Nie vždy tomu ale tak je – potom prichádza vhod komplex vitamínov, ktoré súhrnne označujeme ako multivitamíny.

Multivitamíny predstavujú rozmanitý koktail zdraviu prospešných látok, bez ktorých sa ľudský organizmus nezaobíde (a ktorých optimálne množstvo nám často chýba). Tento dôležitý komplex vitamínov je skvelý pre správnu funkciu tela, orgánov, lepšiu imunitu, spánok a regeneráciu.

Aké sú najdôležitejšie zdravotné benefity multivitamínov?

  • Posilní vašu imunitu, a to hlavne vďaka vitamínom C, E a D.
  • Budete mať viac energie a chuti do života. Telu jednoducho dodáte látky, ktoré mu v prípade nevyváženej stravy chýbajú.
  • Podporíte váš kardiovaskulárny systém. Ide predovšetkým o vitamíny B1, B2, B6, K1 a niacín. Dôležtú úlohu zohráva aj horčík.
  • Vďaka pôsobeniu známeho vitamínu A sa vám môže zlepšiť stav zraku.
  • Veľa odborných štúdií dokazuje, že pravidelným užívaním multivitamínu znížite riziko onkologických ochorení.
  • Vitamínové komplexy dokážu pozitívne ovplyvniť náladu a duševné rozpoloženie. Tiež môžu výrazne znížiť príznaky stresu a depresií.
  • Vitamíny E, C a B majú veľký vplyv na zlepšenie stavu vlasov a pokožky.

Pokiaľ aj vy máte dojem, že v strave neprijímate dostatočné množstvo vitamínov a minerálov, môžu byť práve multivitamínové doplnky ideálnym riešením. Pamätajte ale, že tým najdôležitejším faktorom je fyzická aktivita, dostatočný spánok a pestrý a vyvážený jedálniček.

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť