Preskúmajte okolité cyklotrasy na elektrobicykloch na rok 2024, vydajte sa na výlet do prírody, alebo si zahrajte stolný tenis na záhrade. My sme na leto pripravení a vy?

S kolobežkou za zážitkami

24. 07. 2023

Len dve kolesá, rám a riadidlá. Či už hľadáte alternatívny dopravný prostriedok do mesta, alebo si chcete tréning spestriť o pohybovú aktivitu, ktorá vás bude baviť, a ešte vám zlepší kondíciu,kolobežka pre vás bude skvelou investíciou.                                              

Prečo práve kolobežka?

Kolobežka bude páčiť bežcom, ale aj tým, ktorí behu úplne neholdujú. Pri kolobehu totiž zapájate podobné svalové partie ako pri behu, tréning je ale o dosť zábavnejší a môžete si počas neho oddýchnuť jazdou. Výhodou je ale hlavne všestrannosť pohybu. Tá spočíva hlavne v sile odrazu, čím aktivujete praktický celé telo. Aby mal tréning skutočne zmysel, je ale nutné pravidelne striedať nohy.

Ktorú kolobežku vybrať?

  • Kolobežky do terénu majú väčšinou o dosť väčšie kolesá s nafukovacou pneumatikou, zvýšenou nášľapnou plochou a veľmi odolný rám. Pripravené sú predovšetkým do náročnejšieho prostredia – skvele sa vám pôjde napr. po lesných chodníkoch. Vhodné sú ale väčšinou aj na jazdu v meste. Ide asi o najuniverzálnejšiu kolobežku, ktorú si môžete zaobstarať.
  • Mestské kolobežky sú naopak vhodné skôr na jazdu na asfaltových cestách a dlažbe. Zaručí vám jazdný komfort a spoznáte ich podľa menších plastových koliesok bez odpruženia. Kolobežky do mesta tiež nepotrebujú vysokú nášľapnú plochu, pretože neprekonávajú náročný terén.
  • Freestyle kolobežka je vďaka malým rýchlym kolieskam, robustnej konštrukcii a riadidlám, ktoré sa pretáčajú o 360 °, určená na vykonávanie trikov. Slúži teda na vykonávanie najrôznejších trikov na U-rampách, v meste av skateparkoch. Majú vystužený rám, extrémne pevnú dosku a menšie kolieska. Freestyle kolobežka nie je určená na vychádzky.

Kolobežky pre deti

V ponuke u nás nájdete aj pestrý sortiment kolobežiek pre deti a dorast. Sú veľmi ľahké, ľahko ovládateľné a pripravené na všemožné dobrodružstvá školákov i predškolákov.

Prikúpte aj príslušenstvo

Zabudnúť by ste nemali ani na príslušenstvo, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého účastníka prevádzky. Medzi najdôležitejšie cyklistické príslušenstvo patrí samozrejme poriadna prilba, ktorá vás ochráni v prípade pádu.

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť