Preskúmajte okolité cyklotrasy na elektrobicykloch na rok 2024, vydajte sa na výlet do prírody, alebo si zahrajte stolný tenis na záhrade. My sme na leto pripravení a vy?

POLAR GRIT X: Horúca novinka vo svete športtesterov

25. 05. 2020

Tento rok v apríli POLAR vyslal do sveta horúcu novinku, ktorou je POLAR GRIT X. Tento model je veľmi podobný vlajkovej lodi POLARU, a to samotným VANTAGE V. Samotné hodinky sú nabité veľkým množstvom funkcií a doplnené meračom tepovej frekvencie na báze EKG (Suunto Smart Sensor).

 

VZHĽAD

POLAR sa u tohto modelu zameral predovšetkým na celkovú odolnosť konštrukcie, lepšiu vodeodolnosť (WR100) a výdrž batérie. Hodinky teraz pri zapnutej GPS vydržia až 40 hodín v prevádzke. Napriek tomu, že hodinky pôsobia robustne, vážia iba 64g. Ďalšou výhodou je, že je možné použiť štandardný 22mm náramok, teda hodinky môžete kombinovať s akýmkoľvek náramkom, ktorý vás len napadne.

V ovládaní a usporiadaní tlačidiel nie je nič nové a GRIT X je na tom rovnako, ako model VANTAGE. Tlačidlá sú oproti VANTAGE modelu však vyrobené v kove a idú lepšie stlačiť.

Hodinky je možné zaobstarať v troch krásnych farebných variantoch, a to v čiernej, bielej či zelenej.

 

FUNKCIE

Na veľmi podrobný technický popis tohto skvostu môžete pozrieť priamo na stránkach produktu. Tu spomenieme, že model vyniká klasickými funkciami, ktoré POLAR ponúka, a to meranie bežeckého výkonu, kvality spánku, múdre a efektívne vedenie tréningu. Samozrejmosťou je tiež meranie plávania v bazéne, párovanie a múdre notifikácie.

Najnovšie POLAR GRIT X predstavuje prepojenie s aplikáciou KOMOOT, ktorá slúži na plánovanie trasy. Vďaka tomuto prepojeniu vás potom hodinky samy navigujú po požadovanej trase.

Ďalšou novinkou je funkcia Hill Splitter, kedy táto funkcia pozná, či bežíte po rovine, do kopca alebo z kopca a ponúkne vám tak prehľadnú štatistiku stúpania a klesania a rovnako tak aj počet zdolaných kopcov.

To nie je všetko. Hodinky ďalej disponujú funkciou FUELWISE, kde si môžete manuálne (či automaticky) nastaviť upozornenie, že sa máte najesť a napiť. Doplnenie paliva je predsa pri športe to najdôležitejšie.

Veľmi zaujímavá je aj funkcia Energy Sources, ktorá po tréningu ponúkne percentuálne vyhodnotenie spálenej energie medzi cukrami, tukmi a bielkovinami. Toto vám pomôže vyhodnotiť, akí efektívní ste pri tréningu boli.

V neposlednom rade spomenieme ešte prepojenie s počasím, kedy hodinky ponúkajú výhľad na niekoľko dní dopredu.

 

Zrátané a podčiarknuté - GRIT X je parádny prístroj, naplnený základnými aj pokročilejšími funkciami, kedy výkon je v úplnej rovnováhe s cenou hodiniek. Vyskúšajte, merajte a zlepšujte svoj každodenný tréning. Buďte ešte o stupeň lepší!

Neviete si rady s nákupom?
Navštívte nákupného poradcu Pozrite si rady a tipy na nákup
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť