Preskúmajte okolité cyklotrasy na elektrobicykloch na rok 2023, vydajte sa na výlet do prírody, alebo si zahrajte stolný tenis na záhrade. My sme na leto pripravení a vy?
TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Dostupnosť: Skladom > 20 ks
Odporúčaná MOC: € 499.00
Odporúčaná MOC je cena odporúčaná dodávateľom
 • Záručný servis u Vás doma
 • Doprava po celej SR zadarmo
 • Záručný servis u Vás doma
 • Doprava po celej SR zadarmo
Naša cena:
€ 457.50 vrátane DPH
Výrobca: TRINFIT
Záruka: 3 roky záruka, 10 rokov na rám
Značkový servis u zákazníka
Benefit icon Doprava ZADARMO nad 79 EUR Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezieme a zmontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záručný aj pozáručný Benefit icon CEZ 100 ZNAČIEK V PONUKE viac ako 40 000 ks skladom Benefit icon Odoslanie v deň
objednania do 15 h

PREČO TRINFIT?

Značka TRINFIT vám ponúka ucelenú radu posilňovacích strojov, lavíc a príslušenstva pre domáce aj ľahko komerčné využitie. Jedná sa o stroje výborného pomeru ceny, kvality a komfortu cvičení.

Masívne oceľové konštrukcie strojov, kvalitné komponenty, optimálne ergonómie pri cvičení, nadštandardne predĺžená 3-ročná záruka, servis u zákazníka a dobrá dostupnosť náhradných dielov aj po záruke sú dôvody prečo volia zákazníci produkty tejto značky.

ROTOPÉD TRINFIT Vivo B500i

Ak hľadáte robustný a kvalitný rotoped s elektronickou reguláciou záťaže a programami, určený pre domáce využitie, ktorý vám umožní kvalitné cvičenie v pohodlí domova, potom sa TRINFIT Vivo B500i stane vašim ideálnym spoločníkom pre pravidelný tréning.Ide o veľmi populárny spôsob, ako efektívne a predovšetkým bezpečne prejsť rehabilitáciou či pohodlne páliť kalórie pri chudnutí.
Navyše nemusíte byť nijako viazaní na vonkajšom prostredí a ani na otváraciu dobu fitcentier. Vďaka starostlivo vyvinutej konštrukcii s vysokou nosnosťou a kvalitnému spracovaniu zaručuje znateľne tichší chod oproti iným modelom tejto cenovej kategórie.

 

TRINFIT Vivo B500i ponúka prehľadný LCD displej, ktorý vám vyobrazí všetky základné hodnoty pre váš tréning. Umožní vám sledovať váš tréning v reálnom čase pomocou dát monitorujúcich váš čas, vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie, otáčky za minútu a srdcovú frekvenciu. Využiť môžete množstvo tréningových programov, ktoré si môžete nastaviť podľa tepovej frekvencie, wattov či podľa iných parametrov.

 

Vďaka funkcii Bluetooth je možné rotoped spárovať so šikovnými zariadeniami pre využívanie tréningových aplikácií. Vyobrazený tablet nie je súčasťou dodávky.
Vďaka praktickému držiaku na tablet, či smartfón si môžete pri trénovaní púšťať svoju obľúbenú hudbu, či YouTube kanál

 

Vďaka tomu, že je trenažér z 90% už zložený je montáž veľmi jednoduchá! Pre ľahkú manipuláciu má rotoped navyše transportné kolieska.

 

Nosnosť trenažéra je 150 kg!

.

Trinfit Vivo B500i

POHODLNÉ A PREHĽADNÉ OVLÁDANIE

Rotoped TRINFIT Vivo B500i ponúka prehľadný a ľahko ovládateľný podsvietený LCD displej (Liquid Crystal Display), ktorý vám prehľadne vyobrazí všetky relevantné údaje o vašom cvičení.

 

Odpor si môžete navoliť buď prostredníctvom programov alebo priamo manuálne na konzole. Všetko neustále vidíte prehľadne na displeji a môžete kedykoľvek počas tréningu zmeniť.

 

Môžete tak kedykoľvek zmeniť vaše šliapanie po rovine na kopcovitý terén.

 

Čo môžete na displeji sledovať?

 • Merané údaje: čas, počet otáčok za minútu, prejdená vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie, watty, tepová frekvencia, úroveň záťaže
 • Ďalšie funkcie:
  • Funkcia SCAN: je funkcia, ktorá vám bude postupne na displeji vyobrazovať všetky načítané hodnôt.
  • Orientačné meranie tuku funkciou Body Fat: rotopéd je vybavený jednoduchým meraním telesného tuku na princípe bioelektrickej impedancie, vďaka ktorému môžete sledovať svoj pokrok.
Trinfit Vivo B500i displej

BOHATÁ PROGRAMOVÁ PONUKA

Tréningové režimy:

 • Manuálny program, pri ktorom záťaž ručne meníte tlačidlami na konzole, s možnosťou nastavenia odpočtu zvoleného času, vzdialenosti alebo kalórií
 • Celkom 12 prednastavených programov umožní, aby bol váš tréning pestrý a zakaždým iný! Programy majú preddefinovaný profil s možnosťou nastaviť si jeho intenzitu, dobu tréningu od 1 do 99 minút a vybrať si ten pravý na spaľovanie tuku, udržanie kondície či zvýšenie fyzičky.
 • K dispozícii je Watt program, ktorý reguluje záťaž v závislosti na prednastavenej cieľovej hodnote wattov, teda vynaloženej energie potrebnej na šliapanie.
 • Pre efektívne spaľovanie tukov, alebo budovanie fyzickej kondície môžete využiť 4 HRC programy (HRC - program riadený podľa tepovej frekvencie).
 • Režim Recovery pre vyhodnotenie fyzickej kondície
 • Trenažér komunikuje s tréningovými aplikáciami.
Trinfit Vivo B500i

TRÉNINGOVÉ APLIKÁCIE PRE VÄČŠIU ZÁBAVU

Trenažér komunikuje prostredníctvom bluetooth technológie s populárnymi tréningovými aplikáciamiZwift, Kinomap, MyHomeFit. Môžete tak cez váš tablet, či šikovný telefón využívať tieto aplikácie!

 

Využite vrátane pripojiteľných aplikácií aj aplikáciu Strava, vďaka ktorej si môžete zaznamenávať svoje pokroky. Prečítajte si ďalšie informácie o aplikácii Strava a kontrolujte svoj pokrok. Aplikáciu môžete stiahnuť pre Android a pre iOS.

 

Môžete tak urobiť Váš tréning oveľa zábavnejší vo chvíli, keď už vás klasická programová ponuka omrzí a chcete vyskúšať niečo nové.Dostanete možnosť rozšíriť svoju ponuku o tréningové videá, preteky, cvičebné tipy a oveľa viac!

 

Tréningové aplikácie sú produktom tretej strany a preto odporúčame vopred vyskúšať, či je váš tablet alebo telefón s konkrétnou aplikáciou kompatibilný. Pokiaľ by vám aplikácia so strojom nefungovala či vykazovala chyby, sme pripravení vám pomôcť (avšak nemôžeme funkčnosť aplikácie na Vašom zariadení zaručiť a nenesieme za ňu zodpovednosť).

 

Vyobrazený tablet nie je súčasťou dodávky.

Trinfit Vivo B500i app

PREČO JE DOBRÉ UVAŽOVAŤ O TOMTO MODELI?

 • Dokonale pretrénujete dolné končatiny bez toho, aby ste namáhali vaše kĺby.
 • Priaznivý vplyv na váš krvný obeh, tlak + zvyšuje vitálnu kapacitu pľúc
 • Zameranie na celkové zlepšenie kondície, zníženie stresu a posilnenie zadku, stehien a lýtok
 • Hodinovým tréningom na rotopede spálite 300-500 kcal
 • Pri správnej tepovej frekvencii okolo 55% tepového maxima budete efektívne spaľovať tuky
 • Meria tepovú frekvenciu aj cez hrudný pás pre maximálne pohodlie pri tréningu
 • Komunikuje s tréningovými aplikáciami na spríjemnenie tréningu
Proč Trinfit Vivo B500i?

MERANIE TEPOVEJ FREKVENCIE

 

Prečo snímať tepovú frekvenciu?

 • Sledovanie tepovej frekvencie Vám umožní zefektívniť tréning. Vďaka sledovaniu tepovej frekvencie môžete lepšie zamerať svoj tréning a kontrolovať jeho intenzitu na dosiahnutie vašich cieľov.
 • Snímanie tepovej frekvencie cez hand pulzy (dlaňové snímače) na madlách stroja a pomocou analógového hrudného pásu s presnosťou EKG s nekódovanou frekvenciou 5 kHz (hrudný pás nie je súčasťou dodávky, ale je možné si ho u nás dokúpiť).
 • 4 HRC programy riadené podľa tepovej frekvencie

Trinfit Vivo B500i HRC

ŤAŽKÝ A KALIBROVANÝ ZOTRVAČNÍK

Vďaka kalibrovanému 9 kg ťažkému zotrvačníku bude váš šliapanie vždy plynulé aj pre užívateľov nad 100 kg.

Trinfit Vivo B500i strvačník

LOŽISKOVÝ STRED PRE DLHODOBÚ ŽIVOTNOSŤ

Rotoped Vivo B500i je osadený profesionálnym šliapacím stredom s priemyselnými guličkovými ložiskami a kľukami na kónický štvorhran.
To zaručuje dlhodobú životnosť stroja a garantuje veľmi tichý chod.

Trinfit Vivo B500i šlapací střed

NASTAVITEĽNÉ SEDADLO

Pre maximálnu ergonómiu pri cvičení je možné sedadlo posúvať tak, aby vyhovovalo používateľom všetkých výšok. Rozsah vzdialenosti stred sedadla > pedále je 67 až 93 cm.
Pre správnu ergonómiu pohybu pri cvičení je možné sedadlo posúvať vo vodorovnom smere a tiež zmeniť jeho sklon.
Sedadlo veľmi ľahko povolíte pomocou aretačných skrutiek, zvolíte požadovanú pozíciu a opätovným utiahnutím skrutky ho opäť zafixujete. Na nastavenie sklonu sedadla je nutné použiť stranové kľúče, ako pri montáži.

Trinfit Vivo B500i výška sedla

PRAKTICKÝ DRŽIAK NA FĽAŠU PRI CVIČENÍ

Súčasťou výbavy je aj držiak na fľašu s vodou, čo ocení každý pri pravidelnom cvičení.

Trinfit Vivo B500i držák lahve

TRANSPORT A STABILITA

Trenažér je možné rýchlo a ľahko previesť vďaka transportným kolieskam.
Vďaka tomu môžete ľubovoľne s trenažérom manipulovať v priestore.

Trinfit Vivo B500i transport

Trinfit Vivo B500i transport

Promo video

SERVIS A ZÁRUKA

Záručná doba: 3 roky záruka + 5 rokov na rám stroj, spôsob použitia podľa EN 957: kategória HA. Počas záručnej doby je na stroje značky TRINFIT vykonávaný servis bezplatne priamo u zákazníka.

Zaistenie servisu aj po uplynutí záručnej doby - garantovaná dostupnosť náhradných dielov ešte 7 rokov od ukončenia výroby daného modelu. Každý diel stroja má svoje identifikačné číslo (viď návod na montáž), podľa ktorého ho možno objednať.

Nadštandardná záruka vrátane zaistenia záručného aj pozáručného servisu strojov TRINFIT s minimom starostí - všetko pre vašu spokojnosť a bezproblémové užívanie strojov tejto značky.

Príslušenstvo

Kinomap licenčná karta - 12 mesiacov

Kinomap licenčná karta - 12 mesiacov

licencia Kinomap na jeden rok tréningová aplikácia s videotrasami automatická regulácia záťaže a sklonu spárovanie so strojom pomocou Bluetooth

Skladom 17 ks
€ 89.00
POLAR IGNITE 2

POLAR IGNITE 2

sportestr s integrovaným GPS modulem optické měření tepové frekvence vhodný pro veškeré sportovní aktivity synchronizace přes bluetooth smart komunikace s PC (kabel)

Detail
Dostupnosť podľa variantu
od € 232.90
GymBeam Thor Fuel + Vitargo 600 g jahoda kiwi

GymBeam Thor Fuel + Vitargo 600 g jahoda kiwi

hardcore predtréningový stimulant s patentovaným sacharidom Vitargo podporuje zlepšenie výkonu a športovej výkonnosti

Skladom 4 ks
€ 21.70
TRINFIT Shaker Black Smoke 600 + 350 ml

TRINFIT Shaker Black Smoke 600 + 350 ml

praktický trojdielny šejker inovovaný tvar a dizajn objem 600 ml (+ 350 ml), sitko priestor na ďalšie doplnky výživy

Skladom > 20 ks
€ 5.10
Masážny valec roller EVA 90 cm TUNTURI

Masážny valec roller EVA 90 cm TUNTURI

Jóga masážny valec rozmery 90 x 15 cm alebo 40 x 15 cm ľahký, príjemný a tvarovo stály materiál masážne výstupky farba: modrá

Skladom 6 ks
€ 40.00
TUNTURI rehabilitačné pedály s remienkom

TUNTURI rehabilitačné pedály s remienkom

súprava rehabilitačných pedálov pre štandardný priemer klikov s remienkami a opierkou vzadu

Skladom do 5 ks
€ 165.95
sada - 4 ks TUNTURI

sada - 4 ks TUNTURI

gumičky pre rehabilitáciu aj pre kondičné cvičenia a posilňovanie materiál: latexová guma, maximálna elasticita 4 obtiažnosti (rozmery uvedené v detailnom popise)

Skladom do 5 ks
€ 11.65
Podložka PREMIUM 100 x 70 cm

Podložka PREMIUM 100 x 70 cm

Podložka pod trenažér účinne chráni vašu podlahu, tlmí vibrácie a znižuje hluk. Je z kvalitného, protisklzového materiálu.

Aktuálne nedostupné
€ 37.90
SIGMA hrudný pás 5 kHz Analog

SIGMA hrudný pás 5 kHz Analog

hrudný pás s vymeniteľnou batériou analógový 5 kHz

Skladom > 20 ks
€ 27.41€ 20.90
TANITA BC-545N

TANITA BC-545N

8 snímacích elektrod digitální váha s měřením tuku, vody, kostí, svalů, BMR, hodnocení fyzické kondice dětský, dospělý a atletický mód nosnost 150 kg

Skladom 7 ks
€ 185.80
TRINFIT Shaker Red Fire 300 + 150 ml

TRINFIT Shaker Red Fire 300 + 150 ml

praktický dvojdielny šejker inovovaný tvar a dizajn objem 300 ml (+ 150 ml), sitko priestor na ďalšie doplnky výživy

Skladom > 20 ks
€ 3.40
Nosnosť trenažéru, hmotnosť
Nosnosť trenažéru:
150 kg
Hmotnosť trenažéru:
37 kg
Zpôsob využitia H/LC/C:
Domáce
Regulácia záťaže, brzda
Brzdný systém:
Magnetická brzda
Regulácia záťaže:
Elektronická s možnosťou programov
Hmotnosť zotrvačníku:
9 kg
Rozsah záťaže:
MIN až MAX plynule
Merané hodnoty, programy
Čas šľapania:
áno
Rýchlosť:
áno
Spálené kalórie:
áno
Prejdená vzdialenosť:
áno
Výkon (W):
áno
Frekvencia otáčok:
áno
Tep srdca:
áno
Signalizácia prekročenia tepu:
áno
Hodiny:
nie
Zobrazenie záťaže na displeji:
áno
Tep ušnou upínkou:
nie
Tep dlaňovými senzormi (hand-pulse):
áno
Tep bezdrôtovo hrudným pásom:
áno
Bezdrátové hrudním pásem Bluetooth:
nie
Rozmery stroja
Dĺžka trenažéru:
94 cm
Šírka trenažéru:
53 cm
Výška trenažéru:
142 cm
Transportné kolieska:
áno
Možnosť zloženia:
nie
Vyrovnanie nerovností podlahy:
áno
Napájanie:
Externý sieťový adaptér
Záruka:
3 roky záruka
Predĺžená záruka:
10 rokov na rám
Katalógové číslo:
TRN-32-B500i
Rozmery balenia:
62x31x97 cm
Dostupnosť ND:
Garantovaná 7 rokov
Zaistenie servisu:
Značkový servis u zákazníka
Ergonómia stroja, nastavenie
Konštrukcia rotopedu:
Klasický rotoped
Výškové nastavenie sedla:
áno
Horizontálny posun sedla:
áno
Nastavenie sklonu sedla:
áno
Nastavenie kormidla:
Možnosť nastavenia sklonu kormidla
Držiak na fľašku:
áno
Pedály:
kov / plast pedály s klipsňou
Nízký nástup:
Ano
Mechanika trenažéru
Stredové zloženie:
Šľapací stred s ložiskami
Prevod zotrvačníku:
Plochý remeň s dopínaciou kladkou
Voľnobeh zotrvačníku:
Bez voľnobehu
Použitie podľa DIN EN 957:
Trieda HC
Počet programov
Počet programov celkom:
18 variant
Programy riadené tepom HRC:
ano, 4 varianty
Prednastavené profily trate:
ano, 12 variant
Uživateľsky nastaviteľné programy:
jen s tréninkovou aplikací
Ďalšie programy:
ano, WATT, manuál, App
Ostatné funkcie počítaču
Typ displeja:
LCD displej podsvetlený farebný
Velikost displeje v palcích:
6 "
Ostatné parametre:
Bluetooth komunikácia
Kinomap:
áno
Zwift:
áno
MyHomeFit:
áno
T-Routes:
nie
iConsole+:
nie
iFit:
nie
BitGym:
nie
Rouvy:
nie
BKOOL:
áno
FitShow:
nie
Kinomap licenčná karta - 12 mesiacov

Kinomap licenčná karta - 12 mesiacov

licencia Kinomap na jeden rok tréningová aplikácia s videotrasami automatická regulácia záťaže a sklonu spárovanie so strojom pomocou Bluetooth

Skladom 17 ks
€ 89.00
POLAR IGNITE 2

POLAR IGNITE 2

sportestr s integrovaným GPS modulem optické měření tepové frekvence vhodný pro veškeré sportovní aktivity synchronizace přes bluetooth smart komunikace s PC (kabel)

Detail
Dostupnosť podľa variantu
od € 232.90
GymBeam Thor Fuel + Vitargo 600 g jahoda kiwi

GymBeam Thor Fuel + Vitargo 600 g jahoda kiwi

hardcore predtréningový stimulant s patentovaným sacharidom Vitargo podporuje zlepšenie výkonu a športovej výkonnosti

Skladom 4 ks
€ 21.70
TRINFIT Shaker Black Smoke 600 + 350 ml

TRINFIT Shaker Black Smoke 600 + 350 ml

praktický trojdielny šejker inovovaný tvar a dizajn objem 600 ml (+ 350 ml), sitko priestor na ďalšie doplnky výživy

Skladom > 20 ks
€ 5.10
Masážny valec roller EVA 90 cm TUNTURI

Masážny valec roller EVA 90 cm TUNTURI

Jóga masážny valec rozmery 90 x 15 cm alebo 40 x 15 cm ľahký, príjemný a tvarovo stály materiál masážne výstupky farba: modrá

Skladom 6 ks
€ 40.00
TUNTURI rehabilitačné pedály s remienkom

TUNTURI rehabilitačné pedály s remienkom

súprava rehabilitačných pedálov pre štandardný priemer klikov s remienkami a opierkou vzadu

Skladom do 5 ks
€ 165.95
sada - 4 ks TUNTURI

sada - 4 ks TUNTURI

gumičky pre rehabilitáciu aj pre kondičné cvičenia a posilňovanie materiál: latexová guma, maximálna elasticita 4 obtiažnosti (rozmery uvedené v detailnom popise)

Skladom do 5 ks
€ 11.65
Podložka PREMIUM 100 x 70 cm

Podložka PREMIUM 100 x 70 cm

Podložka pod trenažér účinne chráni vašu podlahu, tlmí vibrácie a znižuje hluk. Je z kvalitného, protisklzového materiálu.

Aktuálne nedostupné
€ 37.90
SIGMA hrudný pás 5 kHz Analog

SIGMA hrudný pás 5 kHz Analog

hrudný pás s vymeniteľnou batériou analógový 5 kHz

Skladom > 20 ks
€ 27.41€ 20.90
TANITA BC-545N

TANITA BC-545N

8 snímacích elektrod digitální váha s měřením tuku, vody, kostí, svalů, BMR, hodnocení fyzické kondice dětský, dospělý a atletický mód nosnost 150 kg

Skladom 7 ks
€ 185.80
TRINFIT Shaker Red Fire 300 + 150 ml

TRINFIT Shaker Red Fire 300 + 150 ml

praktický dvojdielny šejker inovovaný tvar a dizajn objem 300 ml (+ 150 ml), sitko priestor na ďalšie doplnky výživy

Skladom > 20 ks
€ 3.40

Diskusia k tovaru TRINFIT Vivo B500i

V tomto bode môžete klásť otázky o tomto tovare alebo zdieľať svoje skúsenosti s produktom. Fitham.cz nenensie žiadnu zodpovednosť za obsah príspevkov v diskusii, zároveň si vyhradzuje právo odstrániť nevhodné príspevky.

Česká diskuze(13) Slovenská diskuze(0)
Vložiť príspevok
Vložiť nový príspevok
Ak máte otázky týkajúce sa servisu alebo reklamácií prosím využite Reklamačný formulár.
Váš e-mail nebude nikde publikovaný

 • Radka
  25. 09. 2023
  Dobrý den, rozhoduji se mezi Housefit Tiro 100i Train a Trinfit Vivo B500i, měřím 165 a vážím 67kg. Budu jej používat pouze já. Chtěla bych spíše programy na spalování, tuk a kondici.Sedátko a řidítka s možností nastavení. Druhý zmiňovaný má ještě sklon sedadla (je to velkà výhoda?)jinak se mi zdají hodně podobné. Děkuji za radu, který bude vhodnější.
  • Fitham.cz
   26. 09. 2023
   Dobrý den, na vaši postavu je rotoped TRINFIT Vivo B500i určitě lepší volba, hlavně po stránce ergonomie posedu a komfortu. Jinak mechanicky jsou oba jmenované rotopedy srovnatelné, oba jsou to bytelné a slušně provedené modely na ložiscích ... .
   Co se týče uchycení a nastavení sedla, u rotopedu TRINFIT VIVO B500i je velmi příjemné a komfortní měkčené sedlo uchycené na standardním trnu (jako u klasických jízdních kol na ven), sedlo lze tedy nejen napolohovat sklonem který vám vyhovuje, ale i kdykoli vyměnit za jakékoli jiné, cyklistické ..., což je určitě výhoda. U rotopedu TIRO 100 je sedlo napevno našroubované k rámu, což není úplně šťastné řešení.
 • Simona
  20. 09. 2023
  Dobrý den,

  Jak dlouhý je síťový adaptér k rotopedu trinfit vivo B500i?

  Při použití aplikací přes bluetooth, bude rotoped měnit zátěž podle trasy?

  Děkuji
  • Fitham.cz
   21. 09. 2023
   Dobrý den, síťový adaptér rotopedu TRINFIT Vivo B500i má přívodní kabel cca 115-120 cm, co se týče tréninkových aplikací je rotoped osazen už novým typem Bluetooth čipu, který je plně kompatibilní a umí tedy už měnit zátěž (odpor šlapání) na rotopedu dle zvolené trasy na Gooogle mapě, případně podle zvoleného programu v aplikaci.
 • Tomáš Hylmar
  20. 08. 2023
  Dobrý den.
  Používám rotoped Trinfit Vivo B500i a jsem s ním velmi spokojen. Je zde však něco, čemu nerozumím. Když používám přednastavené programy trenažéru a nebo použiju aplikaci My Home Fit, výrazně se liší množství spálených kalorií při stejně navolené zátěži. Nevím tedy, který údaj je správný. Předem děkuji za vysvětlení a přeji hezký den.
  • Fitham.cz
   22. 08. 2023
   Dobrý den, předně děkujeme za vaši zkušenost, jsme rádi, že rotoped TRINFI slouží a dělá radost .-). Co se týče měření spálené energie, asi vás nepotěším, ale hodnoty kalorií jsou u trenažérů všech značek a výrobců pouze čistě orientační a dopočítávané, slouží spíše pro porovnání tréninků mezi sebou, než získání nějaké reálné hodnoty. Je tedy možné, že výrobce rotopedu nastaví jiný algoritmus výpočtu, než producent tréninkové aplikace a hodnoty se pak liší. Řešíme toto téma poměrně často i se zákazníky na prodejnách. Ono měřit kalorie ani takto jednoduše nejde, byla by k tomu potřeba řada snímačů, spotřebu ovlivňují i faktory jako věk, kondice člověka ... .
 • Majo
  11. 07. 2023
  Dobrý den, náš Kettler Giro M již dosloužil a hledáme náhradu. Konstrukčně by vyhovoval tento model, ale odrazuje mě nutnost zapojení adaptéru do sítě během cvičení. Navrhli byste prosím nějakou alternativu? I za úkor Bluetooth a monitorovacích funkcí, ale s dobrou konstrukcí a kvalitním chodem. Předem děkuji za odpověď.
  • Fitham.cz
   11. 07. 2023
   Dobrý den, konstrukčně naprosto stejný a bez nutnosti síťového napájení je levnější model rotopedu TRINFIT VIVO B400, doporučil bych tedy ten. Kvalitativně a hlavně komfortem šlapání + posedu je lepší vámi zmiňovaným starší model, který jste měli, věřím tedy, že splní vaše očekávání.
 • Oldřich
  02. 02. 2023
  Dobrý den, při užívání Vámi dodávaného hrudního pásu Sigma a aplikace MyHomeFIT se nepřenáší tepová frekvence do aplikace? Pás funguje jen při přímém použití s rotopedem? Případně existuje nějaký pás, který by fungoval při používání aplikace?
  • Fitham.cz
   03. 02. 2023
   Dobrý den, s hrudním pásem SIGMA bude rotoped měřit tepovou frekvenci napřímo (i bez aplikace), jak uvádíte, pokud tréninkovou aplikaci MyHomeFit, naistalovanou do telefonu/tabletu, k rotopedu napárujete, bude se tep do APP z rotopedu přenášet spolu s dalšími údaji (rychlost, vzdálenost ...).
   Jinak pro přímé měření tepu hrudním pásem z tréninkové aplikace v mobilu/tabletu potřebuje jiný hrudní pás Bluetooth. Pokud tedy chcete měřit tep přímo přes APP (třeba i mimo použití rotopedu), musel by jste koupit Bluetooth hrudní pás, například FLOW FITNESS Bluetooth, nebo POLAR H9 ... .
 • Ludmila
  06. 01. 2023
  Dobrý den, rozhodli jsme se zakoupit domácí rotoped. Mohli byste mi, prosím, poradit, jaký rotoped zvolit? Muž má 113 kg a výšku 198 cm a já 75 kg a 172 cm.
  Rozhodujeme se mezi rotopedem HMS M 0410 nebo TRINFIT VIVO 200 ,či 500???
  Mohli byste mi nějaký doporučit?
  Děkuji za odpověd´.
  • Fitham.cz
   06. 01. 2023
   Dobrý den, pokud má rotoped využívat i člověk vysoký 198 cm a má se mu na něm dobře sedět, tedy s rovnými zády a hlavně správně nastaveným sedlem, bude výběr velmi omezený, protože na takovou výšku vůbec nejde 95% rotopedů na trhu nastavit a to bez ohledu na značku. Z vámi uvedených modelů jde nejvýše sedlo na TRINFIT Vivo B500i a to na osoby do cca 185 cm, záleží i na délce nohou.
   Nejlevnější model, který by na danou výšku mohl vyhovět je FLOW FITNESS DHT750 (max. vzdálenost sedlo>pedál má 101 cm), případně ideálně FLOW FITNESS DHT2000i (max. vzdálenost sedlo>pedál má 108 cm). Je to dáno i tím, že jde o modely holandské značky a jsou na vysoké osoby tedy uzpůsobené. Doporučil bych tedy přeměřit jakou vzdálenost manžel potřebuje (buď na jeho klasickém kole, nebo délku vnitřní nohy viz návod v našem článku "VÝŠKA SEDLA NA ROTOPEDU, ČI CYKLOTRENAŽÉRU") a dle toho zvolit.
 • Oldřich
  04. 01. 2023
  Dobrý den, pro domácí cvičení se rozhodujeme s manželkou mezi TRINFIT Vivo B500i a HOUSEFIT TIRO 100. Já 188 cm a 105 kg, žena 176 cm a do 70 kg.
  Jde mi o zpracování a taky o softwarové vybavení, jestli je možno pomocí aplikací projíždět i trasy přes mapy a jestli daný rotoped uvažuje převýšení vybrané trasy a přizpůsobuje tomu zatížení na pedály. Ať není jízda jednotvárná jen podle přednastavených programů. Také, jestli jdou vyměnit šlapky pedálů například za klasické Shimano šlapky s SPD. Zároveň by mne zajímalo, který z výše zmíněných typů potřebuje méně prostoru (je menší) , dá-li se to určit. Děkuji za odpověď.
  • Fitham.cz
   04. 01. 2023
   Dobrý den, robustností a kvalitativně jsou oba zmíněné rotopedy vyhovující, obávám se ale, že ani na jednom z nich už na vaši výšku 188 cm nepůjde dostatečně vysoko nastavit sedlo, což bude ale problém všech modelů okolo 10 000,- Kč. Výjimkou je jen FLOW FITNESS DHT750 (pochází od holandské značky a je tedy na vyšší osoby konstruovaný), ten ale zase nemá bluetooth a aplikace, ty má až vyšší model FLOW FITNESS DHT2000i, na vaši postavu bych určitě doporučil ten, je už i mechanikou a komfortem výš.

   Každopádně si ale můžete zkusit přeměřit vnitřní délku nohy (návod viz VÝŠKA SEDLA NA ROTOPEDU, ČI CYKLOTRENAŽÉRU), případně nastavení sedla na vašem klasickém kole (vzdálenost střed sedla > pedál úplně dole). Jednotlivé modely umožňují nastavení maximální vzdálenosti sedlo-pedál:
   TRINFIT VIVO B500i - max. 93 cm
   HOUSEFIT TIRO 100 iTrain - max. 97 cm
   FLOW FITNESS DHT750 - max. 101 cm
   FLOW FITNESS DHT2000i - max. 108 cm
 • Klára
  01. 01. 2023
  Dobrý den, chtěla bych si koupit rotoped a rozhoduji se, zda tento TRINFIT VIVO B500i nebo zda zvolit HOUSEFIT TIRO 35. Mám 178cm, 70kg, chci využívat na kondiční / kardio šlapání 2x týdně a 2x týdně 15ti minutovky High Intensive Training. Vyhovuje mi tedy ukazatel rychlosti ve sloupcích po minutách. Děkuji za doporučení.
  • Fitham.cz
   02. 01. 2023
   Dobrý den, po stránce mechaniky stroje, šlapání a komfortu je TRINFIT Vivo B500i určitě lepší volba, TIRO 35 je levnější model, zdaleka ne tak robustní a komfortní, z modelové řady HOUSEFITu mu odpovídá spíše model TIRO 100 než TIRO 35. Co se týče zobrazení displeje, vašemu dotazu moc nerozumím, ani jeden ze zmíněných rotopedů nemá žádné sloupce zobrazující rychlost, u obou je rychlost zobrazena klasicky číselně. Jediný rotoped, který má grafickou stupnici zobrazující aktuální rychlost je FLOW FITNESS Stelvio i.
 • Jiří
  05. 12. 2022
  Dobrý den,
  je pravdivá uváděná informace, že Rotoped TRINFIT Vivo B500i nemá volnoběh setrvačníku? Děkuji za odpověď.
  Jiří.
  • Fitham.cz
   05. 12. 2022
   Dobrý den, ano, řada rotopedů je bez volnoběhu, šlapání je pak pocitově o něco plynulejší a pro řadu účelů (rehabilitace ...) je to výhoda.
 • Ales
  24. 11. 2022
  Dobry den,
  mel jsem vybrany HOUSEFIT TIRO 100 iTrain nicmene jsem i hracicka a zajima mne napojeni na aplikace a zanamenal jsem, ze ste doporucovali z tohoto pohledu spis TRINFIT Vivo B500i nebo FITNESS DHT2000i. TRINFIT Vivo B500i je jeste ke vsemu ve sleve. Ktery z TRINFIT Vivo B500i a HOUSEFIT TIRO 100 iTrain byste doporucili. Jde mi i o mechanicke vlastnosti a zpracovani. Merim 183 a vazim cca 90kg. Dekuji mnohokrat Ales
  • Fitham.cz
   25. 11. 2022
   Dobrý den, mechanicky a zpracováním jsou oba zmíněné rotopedy velmi dobře provedené a robustní, v tomto ohledu jsou tedy na vaši postavu oba dobrá volba. Z hlediska elektroniky je ale TRINFIT Vivo B500i generačně novější, osazený novějším Bluetooth čipem a s aplikacemi si rozumí lépe. Je to i tím, že značka TRINFIT má i přímo v aplikacích (MyHomeFit, Kinomap ...) možnost vybrat tuto konkrétní značku, nastavení a kompatibilitu. Osobně bych tedy upřednostnil rotoped TRINFIT VIVO B500i, aktuálně je díky akci i levnější.
 • Strakova
  08. 10. 2022
  Dobrý den,je tenhle rotoped vhodný i pro výšku 152cm?Popřípadě jaký byste mi doporučili.Děkuji za odpověď.
  • Fitham.cz
   10. 10. 2022
   Dobrý den, ano, sedlovka rotopedu VIVO B500i jde nastavit od 67 do 93 cm, což na 150 cm bez problému vyhovuje, maximum se pohybuje okolo 190 cm, záleží na délce nohou. I kvalitativně a komfortem pohybu je přitom tento model dobrá volba, i na našich prodejnách patří k nejprodávanějším.
 • Tereza
  14. 09. 2022
  Dobry den, mam jeste dotaz k tomuhle rotopedu jiz jsem zkousela jelikoz jsem po operaci kolene jsou tam ruzne nastavene programy me samozrejme staci zacatecnik a nastavila jsem si to na uroven 1 zatez, ale pri slapani mi tam problikavaji zateze 2,3,4 atd postupne tak ted nevim zdali mam jezdit na tenhle program pak jsem zkousela manual a rychly start a ta zatez mi uz neproblikavala tak nevim cetla jsem manual sice, ale nejak asi tomu nerozumim? Dekuji za odpoved
  • Fitham.cz
   15. 09. 2022
   Dobrý den, rotoped na pooperační rehabilitaci bych určitě doporučil používat některý z režimů, kdy si zátěž pevně určujete sama a je konstantní jak vám vyhovuje. Nejjednodušší je režim "RYCHLÝ START", který spustíte jednoduše po zapnutí rotopedu stiskem tlačítka START/STOP a začnete šlapat. Zátěž pak určujete jednoduše otočným kolečkem na displeji v rozmezí 1-16 a současně vidíte všechny měřené hodnoty (rychlost šlapání, čas, ujetou vzdálenost ...).
   V návodu je myslím ovládání velmi hezky popsané, zpracováním patří návody na stroje TRINFIT k vůbec nejlepším co mám zkušenost. Samozřejmě pokud by jste přesto potřebovala s ovládáním nějak poradit, klidně můžete zavolat na naši infolinku, nebo poslat kontakt na sebe, kolega by vám zavolal a prošli by jste to společně :-).
 • Ilona Stará
  26. 03. 2022
  Dobrý den, chtěla bych si pořídit rotoped na domácí cvičení a nevím jaký si vybrat. Uvažuji o TRINFIT VIVO 500i , HOUSEFIT TIRO70 a FLOW FITTNES HDT750. Ráda bych polohovatelná řidítka, sedadlo. Tichý chod(to asi mají), držák na mobil,tablet, větší displej.Moje váha 55-60kg, výška 162cm. Pokud by používal syn, váží cca 85-90kg, měrí 170cm. Cenově bych se ráda vešla do 12000,-což jsou už lepší stroje. Děkuji moc I.Stará
  • Fitham.cz
   28. 03. 2022
   Dobrý den, všechny tři vámi uvedené rotopedy jsou už mechanicky rozumně provedené a i zvolené značky jsou slušné co se týče záruk, zajištěného servisu doma ... . Na vámi uvedené postavy bych zvolil TRINFIT VIVO B500i, je to universální, rodinný rotoped, ergonomicky a komfortem velmi zdařilý, s velkým, přehledným displejem a má i nejlepší poměr kvality, ceny a parametrů. Vaše požadavky splňuje jako jediný všechny, řidítka jsou ale nastavitelná jen pomocí přiloženého klíče, což ale myslím nevadí, stejně si je zpravidla člověk nastaví jen jednou. FLOW FITNESS a HOUSEFIT nemají držák na tablet/smartphone.
Neviete si rady s nákupom?
ako vybrať ROTOPÉD Prezrite si rady a tipy
Zavolajte nám Radi Vám poradíme telefonicky 0232 44 77 00
Nechajte nám na seba kontakt Môžete nám tiež nechať telefónne číslo a my Vám zavoláme späť